Display: All
Jeśli się przydadzą takie dane do historii gniazd po rozpoczęciu roku, to mam opracowanych kilka. Tutaj: https://peregrinus.pl/pl/peregrinus-forum/cwicz-swoje-umiejetnosci/29149-cwiczenie-czyni-mistrza?start=40#292793
1 View
1
elik
najwięcej znanych nam sokołów pochodzi z Anwilu i z Gdyni, dodatkowo Gdynia to najdłużej funkcjonujące gniazdo bez zmiany rezydentów. Podoba mi się takie ujęcie danych, nie dość, że bardzo czytelne, to dodatkowo prezentuje całą, znaną historię siedliska. Te dane plus dane z sokołopedii dają łącznie solidne kompendium wiedzy. Brawo Terka, to musiała być mrówcza praca tymi archiwalnymi danymi
Terka
Elik, to próby ujęcia w ramki całości lęgów w danym gnieździe. Trochę to niezbyt wygląda, ale jeśli ktoś jest dobrym grafikiem, to może przekształci te dane w bardziej estetyczne wykazy. :)
Dzień dobry. Dziś nareszcie zalogowałam się od razu - bez pytania o robota 🙂. Mam nadzieję, że tak już pozostanie.
1 View
1
super podane dane od Terki na temat bigamii u sokołów na Sokolopedii, gadałam o sokolej bigamii na kilkunastu wycieczkach rowerowo-ornitplogiczno-krajoznawczych późnym latem tego roku (znaczy nie tylko o bigamii gadałam, ale w ogóle o sokołach)
1 View
1
jur
jur
Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Sokolnictwa. Chwal Ćwik 😊
1 View
1
tiga8
Chwal Ćwik.
A oto co wyszło z głosowania na ptaka stulecia w NZ. Perkoz dwuczuby, Do takiego wyboru przyczynił się pewien amerykańsko/brytyjski komik. https://pressglobal.pl/Nauka-I-Technologie/nowa-zelandia:-john-oliver-wzbudza-kontrowersje-w-plebiscycie-ptak-xxi-wieku
1 View
1
Dzień dobry! Dzisiaj poleciały maluchy w Orange w swój pierwszy lot! Najpierw Marri, po kilku godzinach Barru poleciał do siostry. Szczęśliwych lotów 👍
1 View
1
Gawi
a X i Di zaraz po wylocie młodych randkę mieli
Jeszcze tylko 14 godz ( Oni są o 12 godz przed nami) można głosować na ptaka stulecia w NZ . Można wybrać 5 ptaków (sokół też jest). https://www.birdoftheyear.org.nz/Trzeba podać imię nazwisko i e-mail`a. Na pocztę przyślą kod do weryfikacji (trzeba go wpisać) potwierdzić i to wszystko
1 View
1
Gawi
Jeszcze instrukcja obsługi https://www.birdoftheyear.org.nz/voting/
Dobry wieczór! Nie o sokołach, ale w Nowej Zelandii mamy już 65 albatrosów królewskich przybyłych na okres lęgowy i 5 jajek!!!!!!! 😊
1 View
1
Witam. Pomożecie? Każdy głos ma znaczenie. Na filmiku naprawdę te puszczyki i z tej topoli . No ślicznoty https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid025oWw1b6kcZBKNqeJjgYMsNHJySW9V6eN5PcGEYuPvwrnjkdFxwxps7F6YftxJTeHl&id=100009047453070&sfnsn=mo
1 View
1
Iwona65
Kiedy umieszczałam ten link było ok. 74 podpisy a po godzinie ilość podpisów się podwoiła. Teraz jest blisko 2000 . Może się uda, również dzięki FF. Proszę jeszcze o dalsze udostępnianie
Bożka
Podpisane 🤗
powsinoga
eevik umieściła link, który działa, już podpisałam😊
eevik
Zaraz poszukam może coś znajdę to wstawię, ja gdzieś na instagramie na tę sprawę trafiłam
Iwona65
Taaak. Ale z samą petycją, co oczywiście bardzo ważne. Ale chciałam żebyście zobaczyli na krótkim filmiku o co się toczy bój.
Iwona65
A ktoś tam potrafi skopiować, żeby był widoczny cały post? Bo ja nie mogę. A takie ładne 3 młode z rodzicem , no i wprowadzenie do sytuacji .
elik
petycja podpisana
eevik
Tu link bezpośrednio do petycji
powsinoga
u mnie też
elik
strona niedostępna
Ula
Ula
Cześć, gdzie mam szukać informacji o Petrze? Bo się pogubiłam, w którym temacie na forum jest teraz.
taka ciekawostka i o dziwo, prawdziwa https://zapodaj.net/plik-YZ0PNmFhvE
1 View
1
Tom
Tom
To jest tak oczywiste, w przyszłym roku suma będzie wynosiła 2024, nie wiem nad czym ci eksperci się zastanawiają.
elik
eeee.., i czar zagadki prysł 🙄
Lili
Witam FF! elik! Suuuper 😍
jur
jur
Informuję iż zebrała się Redakcja ws. Kalendarza FF 2024. Obrady i wybór prac trwają 😛
1 View
1
jur
jur
Późną porą zakończyliśmy wybór prac. Lekko nie było. Jak zwykle zdania były podzielone, ale dopracowaliśmy jakiś konsensus i kalendarz powstanie 🙂
jolajola
wysłałam maila o 20:48
jur
jur
Dzięki 😆
eevik
Moja wiadomość poszła na maila ale pewnie za późno😅
1 View
1
tiga8
Dobrze że debila złapali
Iwona65
😱
Taka ciekawostka z Australii z Port Lincoln. W wyniku pożarów padła ogromna ilość fauny, zmieniła się w jakimś stopniu polityka ochrony. Właściciel barki z rybołowami, zawsze szedł pod prąd. Potrafił załatwić obrączki dla młodych, trackery, a teraz jawnie dokarmia swoje ptaszyny. https://zapodaj.net/plik-Gf3COLiB3d
2 Views
2
Gawi
No i jeszcze wybudował kilka platform pod gniazda dla rybołowów
More